MSV Metal Studénka chystá zásadní investici, největší vhistorii

4. 9. 2023 | Aktivity členů

Strojírenská společnost MSV Metal Studénka se rozhodla pro zásadní investici, která výrazně ovlivní její budoucnost. V areálu firmy bude postavena nová plně robotizovaná linka na výrobu zápustkových výkovků. Spuštění firma plánuje na druhou polovinu příštího roku.

Investice za zhruba 280 milionů korun je největší investicí v historii strojírenské firmy, díky níž zvýší výrobní kapacitu z původních 14 kilotun na více než 18 kilotun výkovků ročně.

Se zahájením prací na výstavbě linky se počítá do konce letošního roku. „Tato významná investice nám umožní zlepšit efektivitu hlavního procesu kování a tím i posílit naši konkurenceschopnost. Jestliže chceme být úspěšní v tuzemsku i na zahraničních trzích, je naprosto nezbytné investovat do modernizace. Tím budeme nejen rozvíjet produkci na špičkové technologické úrovni, ale i uspokojovat ty nejnáročnější požadavky našich zákazníků,“ říká předseda představenstva MSV Metal Studénka Pavel Krajča.

Nová kovací linka bude určena pro výrobu výkovků z konstrukční, uhlíkové a legované oceli o hmotnosti 10 až 22 kilogramů. „Firma tak přejde na plně robotizovaný provoz procesu kování se snížením fyzické zátěže kovářů,“ dodal ředitel.

Společnost MSV Metal Studénka loni vyrobila nejvíce produkce ve své novodobé historii. Objem výroby zejména díky výraznému zvýšení efektivity a produktivity výroby loni dosáhl 12 857 tun, což představuje meziroční nárůst o 15 procent. Díky vysoké poptávce, kvalitě a spolehlivosti dodávek strojírenská firma loni dosáhla rekordních tržeb 1,3 miliardy korun oproti jedné miliardě v roce předchozím.

Společnost Moravia Steel koupila 100procentní balík akcií MSV Metal Studénka v prosinci 2019 spolu s její polskou dceřinou společností Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. Akvizicí skupina Moravia Steel – Třinecké železárny pokračovala v naplňování dlouhodobé strategie prodlužování výrobkových řetězců.

MSV Metal Studénka (pokračovatel Vagónky Studénka) i její polská dceřiná společnost se zabývají výrobou zápustkových výkovků z oceli tvářením za tepla s možností tepelného zpracování, obrábění, svařování i montáží dílů a sestav. Celková maximální roční výrobní kapacita MSV Metal Studénka přesahuje 15 000 tun výkovků. Zhruba 81 procent produkce směřuje na export, zejména na evropské trhy. Výrobky nachází uplatnění především v železničním, stavebním, automobilovém, zemědělském a těžebním průmyslu. Ve Studénce je zaměstnáno přes 400 lidí, nedaleko polské Vratislavi dalších téměř 200.

Zdroj: Třinecké železárny

Novinky