Novinky
- Škola, která vyrostla s hutí. Střední průmyslová škola slaví 90. výročí.Tradice odborného vzdělávání v Třinci sahá už devadesát let do minulosti. V roce 1936 vznikla v areálu Třineckých železáren Závodní učňovská škola, která připravovala mladé lidi na práci v huti a postupně se stala základem dnešní Střední průmyslové školy Třineckých železáren. Ta letos slaví 90 let od svého založení.
- Světová výroba oceli v roce 2025 klesla o 2 %Světová ocelářská asociace (Worldsteel) zveřejnila data o výrobě oceli za celý rok 2025. Z nich vyplývá, že globální výroba oproti předešlému roku mírně klesla.
- Letošní výroba oceli v ČR prozatím ve znamení stagnaceOcelářská unie zveřejnila data o výrobě a obchodu s ocelí v ČR za 1. – 3. čtvrtletí roku 2025. V meziročním srovnání výroba ČR stagnuje, stále se tak drží na svých historických minimech.


